Opryskiwacze

Opryskiwacze

Opryskiwacze ogrodowe to nieocenione urządzenia, które stosuje się do pielęgnacji roślin, drzew czy kwiatów. Są więc nie tylko ważnym elementem w ogrodzie, ale też w mieszkaniu, pozwalając na opryskanie kwiatów przed szkodnikami i rozwojem chwastów. W naszym sklepie proponujemy rozbudowaną ofertę opryskiwaczy, które mają odmienny mechanizm czy parametry techniczne.

Na co zwrócić uwagę wybierając opryskiwacz do roślin?

Opryskiwacz to stosunkowo niewielkie urządzenie, które jest niezbędne również w trakcie porządków domowych. Opryskiwacz do roślin ręczny o pojemności 0,5 – 1 l sprawdzi się, gdy chcemy się pozbyć zanieczyszczeń z kwiatów doniczkowych. Można do niego wlać dowolną mieszankę cieczy, która ułatwi usuwanie zabrudzeń z mebli czy podłóg. Decydując się na opryskiwacze do roślin, można też wpłynąć na ekologię, ponieważ jest to duża oszczędność plastiku. Dlaczego? Takie pojemniki można stosować wielokrotnie – wystarczy tylko po każdej pracy umyć dozownik.

Dla osób, które wybierają opryskiwacz ogrodniczy do zraszania większej ilości roślin, warto zdecydować się na nieco większe urządzenie ciśnieniowe o pojemności 5 – 8 litrów. Zwiększona pojemność sprawia, że nie ma potrzeby częstego dolewania wody, co przyspiesza pracę. 

Jeśli ogród lub sad jest naprawdę duży, można pomyśleć o opryskiwaczach 2, 8, 10 12, 16, a nawet 20 litrów. Każdy z opryskiwaczy ogrodniczych w naszej ofercie ma specjalną konstrukcję, dzięki której obciążenie rozkłada się w sposób równomierny. Takie opryskiwacze ogrodowe mają też długą lancę, dlatego bez problemu można dotrzeć nią w trudno dostępne miejsca.

Opryskiwacz ogrodniczy wymaga przeanalizowania nie tylko jego rodzaju i pojemności. Modele przeznaczone do prac wykonywanych przez dłuższy czas powinny być stosunkowo lekkie, aby nie obciążać kręgosłupa. Warto też zwrócić uwagę na to, czy opryskiwacz ma regulowaną dyszę, aby dopasować strumień do potrzeb nawadniania danej rośliny.

Jakie opryskiwacze ogrodowe oferujemy?

W naszej ofercie można znaleźć zarówno opryskiwacz ogrodniczy ciśnieniowy ręczny, jak i na kółkach. Ten pierwszy działa na bardzo prostej zasadzie – za pomocą rąk pompuje się dyszę, która podwyższa ciśnienie wewnątrz butli. W konsekwencji ciecz pod ciśnieniem opryskuje daną powierzchnię. 

Ręczne opryskiwacze ogrodnicze zyskały ogromną popularność, ponieważ nie potrzebują zasilania elektrycznego, są bezpieczne, lekkie i niezwykle łatwe w obsłudze. Innym rodzajem są opryskiwacze na kółkach, dzięki którym użytkownik może bez wysiłku przetransportować je w dowolne miejsce. Usprawniają także wszelkiego rodzaju prace wymagające oprysku z większą zawartością cieczy. 

Gdzie stosuje się opryskiwacz do roślin?

Do najpopularniejszych zastosowań opryskiwaczy ogrodowych, zalicza się m.in.:

  • zabezpieczenie roślin przed szkodnikami oraz chorobami. Za pomocą tych urządzeń można rozpylić różnego typu środki chemiczne, które zwalczają pasożyty.
  • nawożenie roślin – za pomocą opryskiwaczy można zaaplikować nawozy płynne na roślinę. W efekcie są one szybko i skutecznie wchłaniane. Nawożenie w ten sposób jest też znacznie łatwiejsze i efektywniejsze w porównaniu z tradycyjnymi technikami.
  • odstraszanie zwierząt – opryskiwacze ogrodowe są też chętnie stosowane, jako urządzenia do odstraszania różnych szkodników zwierzęcych – dziki, sarny itd. W tym celu rozpyla się różne środki zapachowe.
  • opryskiwacz do drzew to z kolei urządzenie, które sprawdza się przy uprawie drzewek owocowych, w sadach i w lasach. Jest szczególnie przydatny w przypadku dużych drzew, których oprysk ręczny nie jest możliwy.

Dlaczego warto stosować opryskiwacz ogrodowy ze sklepu Schmith24.pl?

Do największych zalet tych urządzeń można zaliczyć z pewnością:

  • skuteczny oprysk, ponieważ są skuteczne w usuwaniu pasożytów czy chorób z roślin. Środki ochronne aplikowane za pomocą opryskiwacza wnikają w głąb liści, co eliminuje szkodliwe organizmy.
  • przyjazność dla środowiska naturalnego – opryskiwacz ogrodowy pozwala szybko zaaplikować środki ochronne w sposób kontrolowany. W efekcie zmniejsza się szkody wyrządzane dla środowiska. Opryskiwacz ogrodowy daje możliwość zastosowania mniejszych ilości środków chemicznych do ochrony roślin, co ma ogromny wpływ na środowiska naturalne.
  • oszczędność czasu – zastosowanie opryskiwaczy ogrodowych umożliwia szybkie i efektywne opryskanie nawet dużej powierzchni w bardzo krótkim czasie. Za ich pomocą równomiernie rozprowadza się środek ochronny na całą powierzchnię ogrodu, a to z kolei skraca czas potrzebny na ręczny oprysk.
  • oszczędność finansów – opryskiwacz do ogrodu to mniejsze ilości zastosowanych cieczy ochronnych roślin, a to prowadzi do redukcji kosztów. Poza tym korzystanie z takiego urządzenia eliminuje potrzebę wynajmu ekipy do oprysku, co też zmniejsza koszty.

Kiedy i w jaki sposób stosować opryskiwacze?

Opryskiwacze do drzew oraz roślin można wykorzystywać o każdej porze roku – w zależności od potrzeb czy rodzaju aplikowanego środka ochronnego. Najczęściej jednak oprysków dokonuje się wiosną, przed rozwojem pąków lub tuż po przekwitnięciu kwiatów. Korzysta się z nich również jesienią, po zebraniu owoców.

Przed rozpoczęciem pracy tym urządzeniem, należy przeczytać instrukcję obsługi, która dołączona jest do opryskiwacza. Warto też dokładnie oczyścić roślinę z zabrudzeń, aby środek mógł dotrzeć do każdej jej części. Następnie trzeba zmieszać substancję do ochrony roślin np. z wodą – tak, jak rekomenduje producent. W trakcie aplikacji oprysku należy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej odległości między dyszą a drzewem. Po zakończeniu prac z opryskiwaczem należy go dokładnie umyć.

Serdecznie zachęcamy do poznania oferty wszystkich opryskiwaczy, jakie sprzedajemy w sklepie Schmith24.

SGO-K-16,0
308,25 
Dostępność: Duża ilość
(250,61  netto)
SGO-0,5
10,06 
Dostępność: Towar niedostępny
(8,18  netto)
SGO-10,0
126,31 
Dostępność: Towar niedostępny
(102,69  netto)
SGO-1,5
29,21 
Dostępność: Towar niedostępny
(23,75  netto)
SGO-16,0
193,63 
Dostępność: Towar niedostępny
(157,42  netto)
SGO-2,0
30,22 
Dostępność: Towar niedostępny
(24,57  netto)
SGO-8,0
106,74 
Dostępność: Towar niedostępny
(86,78  netto)
SGO-1,0
28,20 
Dostępność: Towar niedostępny
(22,93  netto)
SGO-5,0
99,90 
Dostępność: Towar niedostępny
(81,22  netto)
SGO-12,0
189,36 
Dostępność: Towar niedostępny
(153,95  netto)
SGO-20,0
238,31 
Dostępność: Towar niedostępny
(193,75  netto)
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 8
  • 251
Dostępność