Grabie metalowe, do siana i liści

Starannie wykonane grabie do prac ogrodowych – czym się wyróżniają?

Wysokiej jakości grabie przeznaczone do grabienia liści, skoszonej trawy, siana czy innych biodegradowalnych pozostałości ułatwiają wykonywanie wszystkich ogrodowych prac i sprawiają, że stają się one mniej męczące. Duży wpływ ma na to między innymi ergonomiczny uchwyt, który pomaga w odciążeniu pleców, a także odpowiednio rozmieszczone zęby grabi wpływające na skuteczne zebranie wszystkich odpadów. Dlatego w ofercie naszego sklepu pojawiają się starannie wykonane grabie do liści, trawy albo siana, które występują w różnych przedziałach cenowych i są wykonane z innych materiałów. Dzięki temu każdy klient może znaleźć produkty, które okażą się najlepiej dopasowane do jego potrzeb. Warto dowiedzieć się, czym wyróżniają się poszczególne modele grabi i wybrać rozwiązanie, które będzie najwygodniejsze oraz najbardziej opłacalne.

Grabie metalowe i plastikowe – na który model warto się zdecydować?

Decydując się na inwestycję w grabie do liści, trawy lub siana, wiele osób zastanawia się, który materiał będzie lepszym wyborem. Grabie metalowe zwykle cechują się nieco większą wagą, co sprawia, że wymagają użycia większej siły podczas prac ogrodowych. Mimo to metal należy do niezwykle trwałych materiałów i okazuje się odporny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak wysoka wilgotność czy ujemne temperatury. Bardzo dobrze radzi sobie również z uszkodzeniami mechanicznymi – metalowe grabie ciężko wygiąć lub złamać, co okazuje się szczególnie ważne w przypadku grabienia martwej trawy. To oznacza, że wybierając proponowane przez nas grabie metalowe, zyskuje się narzędzie, które mimo upływu lat wciąż będzie wyróżniało się nienagannym stanem technicznym i wizualnym.

Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się również grabie plastikowe, szczególnie te o rozstawieniu wachlarzowym. Grabie do siana lub liści wykonane z plastiku charakteryzują się niezwykle atrakcyjną ceną, co sprawia, że można się na nie zdecydować nawet z ograniczonym budżetem. Co więcej, w naszej ofercie znajdują się grabie pozbawione trzonka, dzięki czemu można z łatwością wykorzystać je jako element zamienny do posiadanych, zniszczonych modeli. Warto przy tym wspomnieć, że proponowane przez nas plastikowe grabie również cechują się bardzo dobrą wytrzymałością, która wynika między innymi z grubości plastiku oraz z dodatkowych łączeń między ząbkami. W efekcie plastikowe modele również świetnie sprawdzą się przy różnego rodzaju pracach przydomowych.

Jaki kształt powinny mieć grabie do liści, siana lub trawy?

Zapoznając się z ofertą naszego sklepu, można łatwo zauważyć, że oferujemy grabie o różnych kształtach. W przypadku grabi do liści lub siana najczęściej wybieranym modelem są grabie wachlarzowe. Cechują się one dłuższymi ząbkami, które swoim kształtem przypominają wachlarz. Tego typu narzędzia bardzo dobrze radzą sobie z wybieraniem martwej trawy, zbieraniem jesiennych liści czy grabieniem siana. Warto przy tym zauważyć, że wachlarzowe grabie do siana lub liści wyróżniają się lekką wagą. W efekcie praca z nimi okazuje się mniej męcząca i z powodzeniem mogą ją wykonywać osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w grabieniu, przez co obawiają się szybkiej utraty siły.

Oprócz grabi wachlarzowych warto także wspomnieć o tradycyjnych, prostych głowicach, które zwykle są wykonane z metalu. Tego typu grabie bardzo dobrze sprawdzą się podczas pielęgnacji trawy – ze względu na większą precyzję pozwalają na wybranie większej ilości martwej trawy pozostałej po koszeniu czy mroźnej zimie. Ponadto klasyczne metalowe grabie można również z powodzeniem wykorzystać do zagrabiania siana – szczególnie podczas układania go w stodole lub wykładania zwierzętom gospodarczym.

Proponowane przez nas grabie występują zarówno jako sama głowica, jak i jako grabie zespawane z trzonkiem. W przypadku spawanych modeli przykładamy dużą wagę do tego, aby cechowały się one ergonomicznym, wygodnym uchwytem i przemyślanym kształtem. Ustawienie pod odpowiednim kątem pozwala bowiem na odciążenie kręgosłupa, co zmniejsza ryzyko pojawienia się kontuzji lub różnego rodzaju dolegliwości bólowych.

SCH14A02003
8,89 
Dostępność: Duża ilość
(7,23  netto)
SCH14A02006
11,94 
Dostępność: Duża ilość
(9,71  netto)
SGL-L
14,69 
Dostępność: Duża ilość
(11,94  netto)
SGL-M
11,09 
Dostępność: Duża ilość
(9,02  netto)
SGL-XL
34,35 
Dostępność: Duża ilość
(27,93  netto)
KGM-16
31,80 
Dostępność: Duża ilość
(25,85  netto)
SG-GSIANO
15,42 
Dostępność: Duża ilość
(12,54  netto)
KGM-14
29,68 
Dostępność: Duża ilość
(24,13  netto)
KGM-21
33,91 
Dostępność: Średnia ilość
(27,57  netto)
KGM-12
27,55 
Dostępność: Na wyczerpaniu
(22,40  netto)
SG-G18.
53,00 
Dostępność: Towar niedostępny
(43,09  netto)
SGM-16
86,42 
Dostępność: Towar niedostępny
(70,26  netto)
Pokaż kolejne 6 produkty
Filtry produktów
Cena

 – 

  • 7
  • 71
Dostępność