Wyciskacze do mas

WYCISKACZE DO MAS

Dostępne w naszej ofercie pistolety to jedne z podstawowych narzędzi wykorzystywanych na budowach i podczas remontów. Jak sama nazwa, są one przeznaczone do aplikacji preparatów o gęstej konsystencji, takich jak np. różnego rodzaju kleje, masy zabezpieczające czy zaprawy sprzedawane w tubach. Zapewniamy szeroki wybór przyrządów mechanicznych, do których obsługi używa się siły ludzkich mięśni. Jakość marki Schmith daje pewność trwałości oraz solidności i precyzji wykonania proponowanych artykułów.

Zastosowanie wyciskaczy do gęstych mas budowlanych

Nakładanie rozmaitych substancji na powierzchnie i elementy konstrukcyjne oraz montażowe odbywa się na wielu etapach prac i inwestycji budowlanych. Izolacja fundamentów, klejenie desek, murowanie czy zabezpieczanie ścian to tylko kilka przykładowych czynności, w których szeroko wykorzystuje się różnego typu kleje, silikony, zaprawy i inne gęste masy. Precyzja ich aplikacji bezpośrednio wpływa na jakość i efekty realizowanych działań, dlatego standardową praktyką jest używanie narzędzi specjalnie zaprojektowanych w tym celu. Właśnie do tego służy wyciskacz do tub, który można kupić w naszym sklepie w wielu wersjach.

Pistolety przeznaczone do nakładania gęstych substancji stosowanych w pracach budowlanych są poręcznym, lekkim i niewielkim wyposażeniem, co ułatwia ich transport i przechowywanie. Prostota użytkowania sprawia zaś, że uzyskanie oczekiwanych efektów jest możliwe nawet w przypadku osób pozbawionych fachowej wiedzy i doświadczenia w wykonywaniu podobnych czynności. Jedyne, co należy zrobić, aby wyciskacz do kleju i innych gęstych mas mógł spełniać swoje zadanie, to prawidłowe zamocowanie tuby z daną substancją, a następnie naciśnięcie uchwytu (spustu).

Jak działa budowlany wyciskacz do klejów i gęstych mas?

Za pomocą pistoletu marki Schmith szybko i łatwo zaaplikujesz odpowiedni preparat tam, gdzie zachodzi taka potrzeba. Sięgając po oferowane w naszym sklepie narzędzia, zwiększasz precyzję wykonywanych czynności, a tym samym zmniejszasz ryzyko popełnienia błędu, którego skutki mogłoby być daleko idące i dotkliwe dla konstrukcji budynku czy mieszkających w nim ludzi. Polecamy wysokiej jakości wyciskacze do klejów, zapraw i innych gęstych mas w tubie zarówno firmom zajmującym się komercyjnym świadczeniem usług budowlanych i remontowych, jak i domowym majsterkowiczom, którzy korzystają z nich na własne potrzeby.

Na czym polega mechanizm działania pistoletu? Budowa tego przyrządu jest z reguły szkieletowa, aby dało się do niej dokładnie dopasować opakowanie preparatu. Skuteczny montaż wymaga odchylenia tłoku i odciągnięcia zapadki mocującej. Następnie oba te elementy należy ponownie docisnąć, tak żeby tłok budowlanego wyciskacza do tub dotykał opakowania produktu. Teraz pozostaje już tylko naciśnięcie uchwytu pełniącego funkcję spustu, w rezultacie czego tłok się przesunie, napierając na klej, zaprawę, silikon czy inną gęstą masę i pozwalając na jej aplikację.

Obsługa wyciskacza budowlanego krok po kroku:

  • otwórz tubę z preparatem, a następnie przytnij dyszę mocowanego do niej arkusza,
  • naciśnij tłok i odciągnij zapadkę, po czym umieść opakowanie w narzędziu,
  • z powrotem dociśnij tłok,
  • dociśnij uchwyt (spust), aby spowodować aplikację kleju, zaprawy bądź innej gęstej substancji.

Te czynności można wykonać w kilka chwil, co potwierdza łatwość obsługi pistoletu.

Właściwości wyciskacza do klejów i gęstych mas budowlanych

Pomimo stosunkowo prostej konstrukcji wyciskacz budowlany do gęstych mas w tubie, jak kleje czy silikony, powinien spełniać określone wymagania, aby prawidłowo realizował swoje zadanie. Jednym z nich jest odpowiednio długi tłok, który pozwala na stuprocentowe opróżnienie zawartości opakowania. Jeżeli jest zbyt krótki, resztki substancji pozostają niewykorzystane, a to oznacza niepotrzebne marnotrawstwo i dodatkowe koszty, które są szczególnie bolesne dla przedsiębiorstw świadczących komercyjne usługi.

Warto kupować wysokiej jakości przyrządy, a tylko takie dostarcza marka Schmit, również dlatego, aby mieć pewność precyzyjnej aplikacji. Tylko solidnie wykonane wyciskacze budowlane do gęstych mas w tubie w rodzaju klejów czy silikonów mogą zagwarantować maksymalnie dokładne nakładanie, a co za tym idzie – oczekiwane rezultaty wykonywanych prac.

Czym się kierować przy wyborze wyciskacza budowlanego do gęstych mas w tubie?

Jak wybrać odpowiedni wyciskacz budowlany do gęstych mas w tubie, takich jak np. kleje? Jedną z najważniejszych właściwości, które należy brać pod uwagę, jest przełożenie, gdyż bezpośrednio decyduje ono o wydajności realizowanych czynności. Zasadniczo im wyższe, tym lepiej, ponieważ gwarantuje większą efektywność przy takich samych nakładach pracy. Inną funkcją, w którą powinno być wyposażone urządzenie, jest ochrona przed skapywaniem preparatu. Jej brak poza zbędnymi stratami materiałowymi wiąże się również z ryzykiem zabrudzeń powierzchni. Poza tym przy zakupie warto zwrócić uwagę także na wymiary i siłę nacisku, z jaką działa dany model.

Zainwestuj w wyciskacza od renomowanego producenta

Pistolet do aplikacji różnego rodzaju klejów, silikonów i innych gęstych substancji w tubach to bardzo wygodne i przydatne wyposażenie dla każdego, kto rzadziej lub częściej zajmuje się pracami budowlanymi. Aby mieć pewność sprawnego i bezpiecznego użytkowania, warto zamawiać profesjonalne, wysokojakościowe wyciskacze marki Schmith, które można znaleźć w naszej ofercie.

WYCISKACZ DO MAS 230 MM Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-08
70,45  57,77 
Dostępność: Duża ilość
(46,97  netto)
Wyciskacz do mas 230 mm Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-01
45,65  37,43 
Dostępność: Duża ilość
(30,43  netto)
Pistolet do piany poliuretanowej Schmith
Oszczędzasz 18%
QPPM-01
37,32  30,60 
Dostępność: Duża ilość
(24,88  netto)
Wyciskacz do mas 230 mm Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-05
81,94  67,19 
Dostępność: Duża ilość
(54,63  netto)
Pistolet (PTFE) do piany poliuretanowej Schmith
Oszczędzasz 18%
SPPM-01
104,77  85,92 
Dostępność: Duża ilość
(69,85  netto)
Wyciskacz do mas 230 mm Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-02
54,94  45,05 
Dostępność: Duża ilość
(36,63  netto)
WYCISKACZ DO MAS 230 MM Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-09
84,13  68,99 
Dostępność: Duża ilość
(56,09  netto)
WYCISKACZ DO MAS 230 MM Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-06
43,63  35,78 
Dostępność: Duża ilość
(29,09  netto)
WYCISKACZ DO MAS 230 MM Schmith
Oszczędzasz 18%
SCM-07
49,22  40,37 
Dostępność: Duża ilość
(32,82  netto)
Wyciskacz do mas 230 mm Schmith
Oszczędzasz 18%
SCH07G01001
16,49  13,53 
Dostępność: Duża ilość
(11,00  netto)