Ołówki budowlane - murarski, stolarski

Ołówki budowlane

Podczas wykonywania różnorodnych prac dla każdego fachowca niezbędne są odpowiednie narzędzia. Bez nich nawet najlepszy majsterkowicz nie wypełni powierzonego mu zlecenia. Oprócz przyrządów do cięcia, wbijania, czy mierzenia, niezastąpione w zrealizowaniu niektórych obowiązków są ołówki budowalne.

Do czego służą ołówki budowlane?

Ołówki budowlane to inaczej ołówki techniczne, które są niezbędne podczas wszelkich prac wykończeniowych, remontowych, stolarskich, a także podczas miarowania przestrzeni. W trakcie takich zleceń bardzo często zachodzi konieczność czytelnego, a zarazem niezbyt trwałego oznakowania miejsca cięcia, wiercenia, czy wyznaczenia linii malowania. To właśnie w takich przypadkach idealnie sprawdzi się ołówek budowlany, który zapewnia precyzyjne i widoczne naniesienie niezbędnych zaznaczeń, przy jednoczesnym łatwym ich zmazywaniu.

Ołówki budowlane dla kogo?

Ołówki budowlane podobnie jak ołówki stolarskie są jednym z najważniejszych narzędzi na każdej budowie. Nieważne, czy jesteś amatorem, czy profesjonalistą, czy przeprowadzasz drobny remont, czy budujesz dom od podstaw – produkt ten przyda się niemalże w każdej sytuacji. Warto wspomnieć, że ołówki budowlane są produktem bardzo uniwersalnym — nadają  się do pisania zarówno po murze, kamieniach, betonie, pustakach jak i po drewnie. Przedmioty te świetnie sprawdzą się również do użytku przemysłowego – w różnego rodzaju fabrykach, czy cegielniach, gdzie oznaczenia na twardych powierzchniach są wręcz niezbędne.

Czym kierować się przy wyborze ołówka budowlanego?

Wybierając ołówek budowlany, przede wszystkim musimy zastanowić się, na jakich powierzchniach potrzebujemy nanieść oznaczenia. Ołówki budowlane dzielą się bowiem na dwie kategorie – stolarskie oraz murarskie. Różnią się one od siebie przede wszystkim twardością grafitu, co w praktyce oznacza, że ołówkami stolarskimi możemy robić oznaczenia wyłącznie po drewnie, natomiast murarskimi wyłącznie po betonie, murze, czy różnego rodzaju kamieniach. Najczęściej wybieranymi ołówkami budowlanymi są modele prostokątne o twardości HB. Są one bowiem niezwykle uniwersalne — doskonale sprawdzą się podczas większości prac. Natomiast do bardzo twardych powierzchni, polecany jest szczególnie grafit o twardości H6.

Dlaczego warto kupić ołówki budowlane w sklepie internetowym Schmith?

W sklepie internetowym Schmith dostępne są tylko najwyższej jakości artykuły budowlane. Kupując produkt w tym sklepie, możecie mieć Państwo gwarancję, że jest on wykonany bardzo solidnie. Ołówek używany na budowie nie złamie się bowiem przy mocniejszym naciśnięciu na niego dłonią. Dodatkowym atutem jest wygodny, płaski kształt ołówków, który sprawia, że nie wyślizgują się z dłoni, nawet pomimo noszenia roboczych rękawiczek. Ponadto produkty posiadają 250 mm długości, co oznacza, że wystarczą na naprawdę długo.

Firma gwarantuje dostępność szerokiego asortymentu w bardzo atrakcyjnej cenie. Oprócz tego umożliwia zakup większej ilości ołówków budowlanych oraz ołówków stolarskich – zapewnia bowiem wygodne pakowanie produktów po 50 sztuk. Klienci cenią sobie zakupy w sklepie internetowym Schmith przede wszystkim ze względu na różne metody płatności – firma daje Państwu możliwość zakupu produktów zarówno za pobraniem, płatność kartą, BLIKIEM, jak i poprzez stronę Przelewy24. Schmith gwarantuje Państwu także wygodną oraz szybką formę wysyłki kurierem UPS na wskazany adres lub przy pomocy wybranego paczkomatu.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą artykułów budowalnych dostępnych w sklepie internetowym Schmith.

Ołówek murarski Schmith
Oszczędzasz 18%
SOM-01
3,64  2,99 
Dostępność: Duża ilość
(2,43  netto)
Ołówek stolarski 1 szt. Schmith
Oszczędzasz 18%
SOS-01.
3,96  3,25 
Dostępność: Średnia ilość
(2,64  netto)
Ołówek murarski 1 szt. Schmith
Oszczędzasz 18%
SOM-01.
3,64  2,99 
Dostępność: Średnia ilość
(2,43  netto)
Ołówek stolarski Schmith
Oszczędzasz 18%
SOS-01
3,96  3,25 
Dostępność: Duża ilość
(2,64  netto)