Węże ogrodowe

Węże ogrodowe

Węże ogrodowe z naszej oferty to produkty, które nie tylko transportują wodę z kranu do roślin czy trawnika, ale też stanowią część mobilnych systemów nawadniania, będąc jednocześnie pomocą w pielęgnowaniu i odżywianiu roślin. Doskonale wiemy, jak ważny jest sprawne działanie całego systemu nawadniania, dlatego wąż ogrodowy z naszego sklepu można dopasować do swoich potrzeb i możliwości terenu.

Czym kierować się wybierając wąż do podlewania ogrodu ze sklepu Schmith24.pl?

Należy przeanalizować, jaka odległość dzieli punkt poboru wody od najbardziej oddalonego miejsca, jakie ma być podlewane. Wąż do podlewania ogrodu musi mieć zatem odpowiednią długość. Warto też dodać mały zapas i na tej podstawie dobrać produkt. Duże znaczenie ma tez materiał, z jakiego powstają węże ogrodowe. Nie warto oszczędzać na tych elementach i wybierać te ze słabej jakości tworzywa. Znacznie lepiej sprawdzą się elastyczne, odporne na niesprzyjające warunki węże do ogrodu. Nie bez znaczenia jest także średnica – im jest większa, tym większe ciśnienie wytwarza sprzęt. W przypadku ogrodów o dużej powierzchni dobrym wyborem będzie wąż o średnicy ¾ cala, a do mniejszych powierzchni wystarczy średnica ½ cala.

Ogromny wpływ na efektywność podlewania, ma też ilość warstw węża ogrodowego. Te podstawowe (i najtańsze) zbudowane są się z jednej lub z dwóch warstw tworzywa sztucznego PVC. Niektóre z nich powstają też ze sztucznego kauczuku. Wybierając produkt dla siebie, należy pamiętać, że tworzywo, z jakiego powstaje, powinno być odporne na zmiany temperatur i promieniowanie UV. Przy intensywnej eksploatacji znacznie lepszą propozycją jest wybór węży ogrodowych wielowarstwowych. Nie będą też podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Jaki przewód ogrodowy można kupić w naszym sklepie?

W swojej ofercie posiadamy takie rodzaje węży ogrodowych, jak m.in.:

  • modele PREMIUM o podwyższonej jakości i wytrzymałości, odporne na promieniowanie UV, osadzanie się glonów, ze wzmocnieniem z przędzy najwyższej jakości. Produkty te mogą być użytkowane w zakresie temperatur od -15 do +55 stopni Celsjusza.
  • przewód ogrodowy Super Flexi – z większą elastycznością. Węże tego typu mają tzw. system Anti Twist – nie skręcają się, są odporne na powstawanie supłów, jakie blokują przepływ strumienia wody. Mają połączenie oplotu trykotowego z oplotem krzyżowym.

Każdy z modeli węży ogrodowych dostępny jest w różnej długości oraz o odmiennej średnicy. W naszej ofercie można znaleźć np. węże:

  • fi 1,
  • fi ½,
  • fi ¾,
  • o długości 20m,
  • o długości 25m,
  • o długości 30m,
  • o długości 50m.

Jak używać wąż do podlewania ogrodu?

Aby wąż do podlewania ogrodu służył przez wiele sezonów, należy go odpowiednio używać. Przede wszystkim przed jego podłączeniem warto sprawdzić, czy końcówka węża jest czysta i nie ma w niej żadnych zanieczyszczeń, a także czy zawór na jego końcu jest zamknięty. Następny krok to podłączenie do kranu oraz dokręcenie go odpowiednio mocno, żeby uniknąć wycieku wody. Jeśli produkty te mają dodatkowo gwint, wtedy należy dokładnie wkręcić ich końcówkę w kran.

Podczas użytkowania węża ogrodowego warto też pamiętać o kilku ważnych aspektach. Przede wszystkim należy unikać wysokiego ciśnienia wody, które prowadzi do uszkodzenia. Trzeba też unikać nagłego przeciążania produktu – naciągania go zbyt mocno lub zbyt szybko. Poza tym zaleca się także, aby zrezygnować z przewijania na krawędziach lub na ostrych krawędziach, co również może doprowadzić do uszkodzenia jego konstrukcji. Warto mieć też na uwadze, aby regularnie czyścić wąż. Pozwoli to uniknąć jego zapchania i utraty przepływu wody.

W jaki sposób przechowywać wąż ogrodowy?

Po zakończeniu użytkowania węża ogrodowego warto zadbać o jego odpowiednie przechowywanie, aby nie uległ uszkodzeniu i służył przez wiele sezonów. Dobrze jest więc magazynować wąż na wieszaku lub w specjalnej skrzynce. Najważniejsze jest jednak to, aby produkt ten był rozłożony na płasko – pozwoli to uniknąć jego przetarcia i utraty elastyczności.

Aby przedłużyć żywotność węża ogrodowego, dobrze jest też zadbać o jego regularną konserwację. W tym celu zaleca się przemywanie go wodą, żeby usunąć zanieczyszczenia. Warto też systematycznie smarować gwinty oraz końcówki węży, aby uniknąć ich korozji. Stosując się do powyższych zasad, można mieć pewność, że podlewanie ogrodu i innych terenów za pomocą węży do ogrodu, przebiegnie sprawnie. Zyskuje się więc pewność, że będą na wiele lat utrzymywać swoje właściwości.

Zapraszamy do zapoznania się z rozbudowaną ofertą węży ogrodowych w sklepie Schmith24.

SGWO512-30
167,01 
Dostępność: > 10 szt.
Długość30m Ilość warstw5 MarkaSchmith
SGWO534-20
191,45 
Dostępność: > 10 szt.
Długość20m Ilość warstw5 MarkaSchmith
SGWO534-30
287,18 
Dostępność: > 10 szt.
Długość30m Ilość warstw5 MarkaSchmith
SGWO512-20
111,34 
Dostępność: > 10 szt.
Długość20m Ilość warstw5 MarkaSchmith
SGWO434-20
86,59 
Dostępność: Towar niedostępny
Długość20m Ilość warstw4 MarkaSchmith
SGWO434-50
216,49 
Dostępność: Towar niedostępny
Długość50m Ilość warstw4 MarkaSchmith
SGWO434-25
108,24 
Dostępność: Towar niedostępny
Długość25m Ilość warstw4 MarkaSchmith
SGWO434-30
129,89 
Dostępność: Towar niedostępny
Długość30m Ilość warstw4 MarkaSchmith
SGWO512-50
278,34 
Dostępność: Towar niedostępny
Długość50m Ilość warstw5 MarkaSchmith
SGWO534-50
478,63 
Dostępność: Towar niedostępny
Długość50m Ilość warstw5 MarkaSchmith