Elektrody spawalnicze

Elektrody

Spawarki elektrodowe są obecnie najpopularniejszym sprzętem do spawania. Można nimi wykonywać łączenia metodą łukową. Aby jednak uzyskać zadowalające efekty, trzeba mieć przy sobie elektrody spawalnicze. Z ich pomocą proces odbędzie się zgodnie z zasadami sztuki.

Wolframowe elektrody spawalnicze

Wolfram wykorzystywany do tworzenia elektrod sprawia, że produkty nie skracają się w trakcie spawania. Dlatego też nazywa się je nietopliwymi. Związaną z tym korzyścią jest możliwość wielokrotnego użytku, co przekłada się na dużą oszczędność. Efektem zastosowania są spoiwa wysokiej jakości.

Artykuł spawalniczy pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnej pracy. Przykładem może być łączenie ze sobą niewielkich elementów. Właśnie w tym celu są najczęściej stosowane. Warto dodać, że wolfram charakteryzuje się wyjątkowo wysoką temperaturą topnienia. W praktyce oznacza to, że elektroda spawalnicza nie ulega zniszczeniu wskutek wykonywania standardowych spawów. Sprawdza się zwłaszcza w spawaniu aluminium i magnezu.

Elektrody spawalnicze otulone

Posiadamy też wersje nazywane otulonymi. Znajdują swoje zastosowanie w metodzie MMA. Elektroda otulona przejmuje rolę butli z gazem, co znacząco ułatwia pracę. Niestety w ich przypadku dochodzi do skracania w trakcie użytkowania. Jednak dzięki temu wytwarza się warstwa żużlu, która gwarantuje estetyczne wykończenie spawu.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego, aby dowiedzieć się więcej na temat oferowanych elektrod spawalniczych. Przy okazji odpowiemy na każde pytanie związane z asortymentem.

Brak produktów w tej sekcji